Fontos állomásához érkezett művészi, oktatói tevékenysége során a Step and Style Studio. Szombaton este az „Én” című produkció premierjével avatták fel a tánciskola új színházi előadóterét. A város nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és elmondta: Székesfehérvár nagyon büszke a táncközösségeire.
Az „Én” című előadás tervezése tavaly kezdődött el, majd idén február 8-án, szombaton este került sor a premierre tizennyolc növendék – 14 és 26 év közötti lányok –, illetve két tánctanár, Gyarmati Dorina és Máté Nikolett közreműködésével, akik a koreográfia összeállításában is segítettek. A mintegy ötvenperces, egyfelvonásos produkcióban régi és új koreográfiákat fűztek össze, bemutatva emberi sorsokat és viszonyokat, az egyén csoportban betöltött szerepét, gondolatait, érzéseit és magányát.

A darab vezető koreográfusa és rendezője Tombor Tímea, a jelmezeket Ocskó-Kü Kata álmodta meg, míg a színháztér létrehozása Bartha László, a Táncélet KSE elnökének munkáját dicséri. A korábbi tánc- és próbaterem átépítésével, az új fény- és hangtechnika, illetve az új függönyök és paravánok felszerelésével egy olyan, kis befogadóképességű helyiség jött létre, amely alkalmas kamaraszínházi előadások bemutatására.
A premier alkalmából szülőket, nagyszülőket, közeli barátokat hívtak meg, akik megcsodálhatták a tehetséges fiatalok kiváló, szenvedélyes előadását. A produkció előtt Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét és gratulált az új színháztér létrehozásához, amely – mint fogalmazott – komoly beruházás. Elmondta, hogy a város nagyon büszke a táncközösségeire, és ebben kiemelt szerepe van a Step and Style Studionak, amely hosszú évek óta sok-sok tehetséges fiatalt nevelt ki. Székesfehérváron mintegy negyven táncklub működik, melyek komoly közösséget alkotnak. A piramis tetején a Székesfehérvári Balett Színház áll, azonban legalább ennyire fontos a klubok, egyesületek épülése, fejlődése.

A székesfehérvári táncélet egyik fó motorja, a Step and Style vezetője, Bartha László köszöntőjében arról beszélt, hogy az „Én” című produkció hatalmas lépés a növendékeknek és természetesen a szülőknek is, akik láthatják, mennyit fejlődtek a gyermekeik. Folyamatosan keresik, kutatják azokat a lehetőségeket és utakat, melyekkel egyre többet tudnak adni a fiataloknak, és ennek nyomán jött létre a színpadtér és a kis befogadóképességű nézőtér. Az új produkcióban a gyerekek a maximumot hozzák ki magukból, ami már nem tánciskolai munkának, hanem sokkal inkább táncszínháznak minősül – emelte ki.
A februári premiert márciusban újabb előadások követik. A tervek szerint a darabot megmérettetik a Táncpedagógusok Országos Szövetségének novemberi Országos Táncjáték Fesztiválján is.
(fotó: Mátay Balázs)