A következő napokban fokozódik a kánikula, szombattól kedd éjfélig pedig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás lép életbe – olvasható Székesfehérvár polgármesterének Facebook-bejegyzésében.
A hétvégén is folyamatosan rendelkezésre állnak a városi vízvételi lehetőségek és a kijelölt klimatizált terek, sőt, a riasztás idejére a strand is tovább tart nyitva a megszokottnál – írta Facebook-oldalán dr. Cser-Palkovics András.
A tartós forróság és a csapadékhiány miatt az egész országban tűzgyújtási tilalom lépett életbe, ezért az erdőkben és azok környékén most szigorúan tilos a tűzrakás. Azonban egy ilyen hőhullám idején a legfontosabb védelem mégiscsak az egymásra való odafigyelés.
– Fokozottan vigyázzunk a legkisebbekre és az idős családtagokra, és ne feledkezzünk meg a négylábú társainkról, valamint a környezetünkben lévő növényekről sem! – hívta fel a figyelmet a polgármester.
(MEDIA24.hu)

