A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.

A MET Arénában megtartott diplomaátadón az egyetem alap-, mester- és szakirányú továbbképzésein végzett hallgatók, a Gazdaságtudományi Kar, a Humántudományi Kar, valamint az Újmédia és Kreatívipari Kar végzősei vehették át diplomájukat. Az esemény a végzős hallgatók bevonulásával kezdődött, amelyet a Kodolányi János Egyetem saját indulója kísért, majd a résztvevők közösen énekelték el a Himnuszt.

A megjelenteket elsőként dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. Beszédében kiemelte, örömteli látni azt a fejlődést, amelyen a Kodolányi János Egyetem az elmúlt években keresztülment. Mint mondta, ezt a dinamikus fejlődést és a hallgatói létszám növekedését jól jelzi, hogy a tavalyi diplomaátadóhoz képest idén újabb lelátórészeket kellett megnyitni az érkező családtagok, rokonok és barátok számára. Székesfehérvár polgármestere azt kívánta a frissen végzett hallgatóknak, hogy diplomájuk birtokában találják meg azt a hivatást, amelyben valóban boldognak érezhetik magukat. Reményét fejezte ki, hogy a székesfehérvári hallgatók közül sokan a városban maradnak, és azok is megtalálják itt számításaikat, akik távolabbról, más településekről érkeztek. Hangsúlyozta, az egyetem fejlődése elképzelhetetlen a támogatók segítsége nélkül, ezért köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak az intézmény sikereihez. Külön örömét fejezte ki amiatt, hogy az ünnepségen a vármegye kormánypárti és ellenzéki képviselői, így Borics Mihály és Varga Gábor is jelen voltak.

Kodo diplomaoszto26 1

„A mai nap olyan pillanat, amelyben egyszerre van jelen a megkönnyebbülés, a büszkeség, a hála és az ünnep izgalma.” – emelte ki köszöntőjében prof. dr. Obádovics Csilla, a Kodolányi János Egyetem rektora. Felidézte az intézmény történetét és azt a több mint három évtizeddel ezelőtti időszakot, amikor az egyetem 147 hallgatóval megkezdte működését. Mint mondta, az intézmény mára kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerrel rendelkező, folyamatosan fejlődő egyetemmé vált, ahol a cél nem csupán a tudás átadása, hanem felelősen gondolkodó és cselekvő emberek nevelése is. A rektor arra biztatta a végzősöket, legyenek büszkék arra, hogy a Kodolányin folytatták tanulmányaikat, és őrizzék meg a tanulás örömét, a folyamatos fejlődés iránti nyitottságot, valamint az alkalmazkodás képességét, hiszen a mai világban ezek nélkülözhetetlen készségek.

Az ünnepi beszédet dr. Bartha Adrienn általános rektorhelyettes mondta el. Kiemelte, hogy a diplomájukat átvevő hallgatók egyúttal a Kodolányi János Egyetem nagyköveteivé is válnak, ezért arra kérte őket, vigyék tovább alma materük jó hírét. Hangsúlyozta, az intézmény büszke arra, hogy az Óbudai Egyetemmel közösen valódi tudásközpontként működnek Székesfehérváron. „Legyenek sikeresek, de maradjanak figyelmesek és segítőkészek mások iránt!” – búcsúzott a végzősöktől.

Kodo diplomaoszto26 3

Az angol nyelvű képzések hallgatóit dr. Tóth Tímea Zsófia, a Gazdaságtudományi Kar megbízott dékánja köszöntötte, majd Rózsás Ildikó, a KJE Life Coach Központ vezetője szólt a megjelentekhez. A végzősök nevében Koszta Melinda közösségszervező alapszakos hallgató osztotta meg az elmúlt évek tapasztalatait, felidézve azokat az emlékeket, amelyek egy életre elkísérik évfolyamtársait. A szalagfeltűzést követően került sor a diplomák átadására, amelyeket személyesen több mint ötszáz hallgató vett át. Az ünnepséget a Modern Zenei Tanszék jazz-zenekarának produkciója zárta.

A megújult Kodolányi János Egyetemre évről évre egyre többen szeretnének felvételt nyerni. Az idei, szeptemberben induló képzésekre közel ötezer diák jelentkezett, közülük csaknem kétezren első helyen jelölték meg az intézményt. Az egyetem elkötelezett Fejér vármegye fejlődése mellett, ezért az állami ösztöndíjas helyek többségét is helyben kínálja a végzős diákok számára. A jövőben tervezett, új képzési programok és a gazdasági szereplőkkel, valamint a kamarával kialakított együttműködések révén az intézmény célja, hogy még több hallgatót vonzzon és támogasson sikeres karrierútjuk során.

(ÖKK, fotó: Simon Erika)